Loading...

Сколько стоит построить дом?

Скільки коштує побудувати будинок

Більшість людей мріють про затишний будинок, родинний маєток або дачу. Комусь він дістався у спадок від дідусів та бабусь, і, його потрібно ремонтувати та оновлювати, а  хтось  планує будувати новий. І якщо ремонтувати старий будинок – доцільно шукати місцевих майстрів та будівельні бригади, то для будівництва нового будинку з сучасними енергоефективними рішеннями – необхідно звертатися до будівельної компанії та проектної організації чи дизайн студії (дизайн студії – надають повний комплекс послуг, що включає попередній або ескізний проект, проекти за розділами АР (архітектурний проект),  ОВ (опалення та вентиляція), ВК (водопостачання та каналізація), ЕО (електрифікація), дизайн проект з візуалізаціями та підібраними матеріалами і меблями, СКС і т.д.).

Так скільки коштує стати щасливим власником будинку і основні рішення, які вплинуть на його вартість?

Загалом прийнято оцінювати вартість будівництва на 1 метр квадратний.

Безпосередньо вартість будівництва буде залежати від прийнятих об’ємно - планувальних та інженерних рішень.  

  • Наявність чи відсутність підвального поверху,  несуча здатність грунтів, кількість поверхів, тип покриття покрівлі  вплине на вибір типу  фундаментів (стрічкові фундаменти, фундамент плита,  пальові фундаменти, збірні фундаменти) і використовується для розрахунку фундаментів
  • Матеріал стін (керамічний блок, цегла, газоблок) – окрім різної вартості  має різну енергоефективність.
  • Матеріал перекриття (з дерева, пустотні залізобетонні плити, монолітне залізобетонне).
  • Матеріал покрівлі (профільований лист, гладкий фальцований лист, бітумна черепиця, композитна черепиця, глиняна черепиця)
  • Тип фасадів (мокрі – короїд, барашик, гладкі; вентильовані; лицьова цегла)
  • Матеріал утеплення фасадів та його товщина (мінеральна вата, пінопласт)
  • Опалення (радіатори, тепла підлога, фанкойли)
  • Розмір, кількість, виробник віконних систем
  • Наявність розумних інженерних систем.

Одним з найдешевших варіантів можна вважати – будинок з мансардним поверхом, без підвалу, на стрічкових фундаментах, стіни з газоблоку, мінімальне 100 мм утеплення пінопластом з мокрим фасадом, площа вікон не перевищує 25% площі підлоги, покриття даху з профільованого листа, опалення звичайне через радіатори електричним або газовим котлом, без розумних систем в будинку. Вартість такого будівництва без оздоблювальних робіт та обладнання складе близько 400 USD на 1 м2 загальної площі.

Одним з оптимальних варіантів є будинок з мансардним поверхом на фундаменті типу «плита» (якщо без підвалу) або стрічковому фундаменті (з підвалом), утепленням 100-150 мм мінеральною ватою, мокрим фасадом з елементами вентильованого фасаду, покриття даху  композитною або бітумною черепицею,  опалення через теплу підлогу, площею вікон 30% від площі підлоги, інтегрованим тепловим насосом з автоматичним контролем температури.  Вартість такого будівництва без оздоблювальних робіт та обладнання складе близько 550 USD на 1 м2 загальної площі.

Зважайте! Кожен будинок є індивідуальним і відображає побажання господарів, тому вартість будівництва може різнитись. Починайте будувати лише за умови наявності проектної документації – це дозволить суттєво зекономити!

г. Киев, ул. Соломенская 5, оф. 512